O NAS

Olimpia Poznań – Klub Lekkoatletyczny z historią od 1956, patrzący w przyszłość.

2011 – to rok, w którym Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Olimpia Poznań stało się sukcesorem sekcji lekkiej atletyki TS Olimpia Poznań i GKS Olimpia Poznań. Naszym głównym zadaniem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dyscyplinie olimpijskiej, w której polscy sportowcy zdobyli 22 złote medale – LEKKIEJ ATLETYCE. Zadanie to wykonujemy realizując umowę z Miastem Poznań w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu.

…kilka słów o naszym domu..

Stadion Olimpia Poznań wybudowany w roku 1956, zmodernizowany w latach 1997, będący od roku 2014 w zarządzie POSiR, jeden z najpiękniej położonych  obiektów sportowo-rekreacyjnych w Europie. Mimo braku inwestycji w dalszym ciągu gości imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, choć od tych ostatnich upłynęło już dekada. To w roku 2006 Poznań był organizatorem Mistrzostw Europy Weteranów, imprezy, w której startowało 4000 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

Żanna Pintusewicz, Patrick Johnson, Stephane Diagana, Frankie Fredericks, Allen Johnson, Yelena Isinbajewa, Alejandro Casanas, Koji Murofusi, Kajsa Bergqvist to tylko kilka nazwisk zawodników, których podziwiała poznańska publiczność na stadionie Olimpii w latach 2001-2003 w czasie mityngów Żywiec Cup

W roku 2018 odbędą się III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Poznań przegrał minimalnie rywalizację o organizację drugiej edycji w roku 2014 i ponownie zamierzał przystąpić do walki. W stawce miast były Buenos Aires, Glasgow, Medellin I Rotterdam. Mieliśmy wielką nadzieję, że gruntowna przebudowa istniejącego stadionu na Golęcinie będzie jednym z kluczowych elementów wygranej. Niestety Poznań wycofał się z rywalizacji. Rewitalizacja obiektów lekkoatletycznych wymaga konsolidacji wszystkich sił społecznych, uważających, że Królowa Sportu jest jedna.