Medale, rekordy, imprezy docelowe…

Konkurs trójskoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi odbył się pod dyktando Adrianny Szóstak, która zwyciężyła wynikiem 12.55. W skoku w dal Ada zdobyła srebrny medal z wynikiem 5,87.

Kolejny tytuł mistrzowski, ale najcenniejszy, bo w kategorii seniorów w dorobku Damiana Krupy – tym razem zwyciężył w biegu na 400 mpł na Mistrzostwach Polski w Toruniu z czasem 51.40s.

Podczas zakończonych 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski  rozegranych w dniach 29-30.06 w Bydgoszczy reprezentanci SL Olimpia Poznań zdobyli 4 medale.

złoto – Damian Krupa 400 mppł. 51.02 PB

srebro – Damian Krupa 400 m. 47.19 PB

Adam Pawłowski 200 m. 21.55

brąz – sztafeta 4×100 m. – Michał Janiak, Adam Pawłowski, Marcin Hryszkiewicz, Kamil Mateja

Adam Pawłowski i Damian Krupa będą reprezentantami Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Tampre (Fin) w dniach 10-14.07

W Krakowie, podczas rozegranych 67.Mistrzostw Polski Juniorów w dniach 03-05.06 lipca zawodnicy SL Olimpia Poznań zdobyli także 4 medale. SL Olimpia Poznań, zajłęło 4 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych klubów.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw była Patrycja Wyciszkiewicz, która zdobyła złoty medal na 400 m ustanwiając rekord Polski juniorek 52.11 oraz  złoty medal na 200 m.

złoto – Patrycja Wyciszkiewicz 400 m. 52.11 RPJun. oraz 200 m. 24.05

złoto – Filip Cybulski skok o tyczce 5.00 PB

srebro – Edyta Kierzek skok o tyczce 350

Patrycja i Filip będą reprezentantami Polski na 22.Mistrzostwa Europy Juniorów w Rieti (18-21.07).

Wielkie gratulacje i powodzenia na Mistrzostwach Europy!!!