Mityng OLIMPIJSKI

Po Mohico Junior Cup czas na nowe wydarzenie – Mityng Olimpijski – od Londynu do Poznania

W dniu 8 września 2012 r. na Stadionie Olimpii odbędzie się pierwsza edycja mityngu lekkoatletycznego pod nazwą Mityng Olimpijski – od Londynu 2012 do Poznania 2018.
W tym podtytule mieści się idea zawodów –  promocja Miasta Poznania jako potencjalnego organizatora Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w roku 2018, i w kilkuletnim cyklu przygotowanie najmłodszych zawodników do startu w MIO, a mieszkańców Poznania do właściwego odbioru tej wspaniałej imprezy.

Pomysł jest naturalną kontynuacją pierwszego projektu, który zakładał organizowanie mityngu w czasie trwania dużej imprezy o zasięgu światowym – Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Projekt ten, po pojawieniu się starań Miasta Poznania o organizację Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2018 ewoluował w kierunku objęcia patronatem imprezy dla dzieci, tzn młodzikow i uczynienia z tych zawodów, w tym przypadku Ligi Młodzików, atrakcyjnego widowiska dla dzieci ze szkół podstawowych.

Konkurencje mityngowe w tym roku to: 100m Kobiet i Mężczyzn, 110 m p/płotki, 400m Kobiet i Mężczyzn, skok o tyczce Kobiet i Mężczyzn oraz skok w dal Kobiet

Już po Mityngu Olimpijskim ” od Londynu do Poznania”. Następny już za rok:) Przedtem oczywiście Mohico Junior Cup i niespodzianka!!!